Endüstriyel Atıksu Arıtımı

Sanayi tesisleri, fabrikalar, organize sanayi bölgeleri gibi kuruluşların üretim prosesleri sonucu oluşan atıksularının deşarj limitlerine getirilmesi ve/veya bu suların geri kazanılması ve tekrar kullanılmasi amacıyla Bychim Kimya atıksu arıtma tesisleri kurmaktadır. Bu tesisler sektör ve atıksu karakterine göre özel olarak planlanmaktadır.

Endüstriyel nitelikli atıksuların arıtılması amacı ile dizayn edilen atıksu arıtma sistemleri, boyutları ve arıtma üniteleri; sanayi/sektör türü, üretim yöntemi, atıksu miktarı, atık suyun kirlilik değerleri ve alıcı ortam türüne göre değişiklik göstermektedir. Su kaynaklarının azalması ve su geri kazanımının öneminin artması sonucu endüstriyel nitelikli atıksuların arıtımı konusunda oldukça sıkı yönetmelikler uygulanmaktadır. Proseslerin farklı olması sebebiyle endüstriyel atıksu karakterizasyonları da endüstriden endüstriye oldukça farklılık göstermektedir. Firmamız, gerek geri kazanım, gerekse doğrudan kanala deşarj yada alıcı ortama deşarj uygulamalarında, endüstriye uygun çözümler sunmaktadır.

Bychim Kimya olarak distribütörlüğünü yaptığımız “KOCH Membran Sistemleri” ve “CEMBRANE Ceramic Membrane” ile arıtılması en zor endüstriyel atıksularda bile başarılı sonuçlar elde etmekteyiz. Membran filtrasyon sistemlerinin geri kazanım teknolojileri ile entegre edilmesi sayesinde endüstriyel atıksular sadece arıtılmakla kalmayıp aynı zamanda çeşitli amaçlar için kullanma suyu ve proseste kullanılmak üzere de geri kazanılmaktadır. Bu sayede atıksu problemine bütünsel bir çözüm getirilmektedir.

Firmamız tarafından önerilen prosesin sonucunu yatırımınızdan önce görmek adına Bychim Kimya olarak pilot tesis uygulamalarımızla prosesi test etme olanağını da müşterilerimize sunmaktayız.

Bychim Kimya olarak Evsel Atıksu Arıtımı gerçekleştirdiğimiz projeler aşağıda verilmiştir. 
Daha detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz. endüstriyel atıksu arıtımı bychim kimya- Organize Sanayi Bölgesi Atıksu Arıtma Tesisleri
- Demir Çelik Endüstrisi
- Tekstil Endüstrisi
- Kağıt Endüstrisi
- Otomativ Endüstrisi
- Petrol ve Petrol Ürünleri Endüstrisi
- Kimya Endüstrisi
- Metal Kaplama Endüstrisi